İmparatorluk Stormtroopers ve Çeşitleri

Stormtroopers imparatorluğa ölümüne bağlı seçkin askerlerdir. Ekipmanları sayesinde hemen hemen her ortamda hayatta kalabilirler. Genellikle beyaz bir zırh giyerler ve blaster tüfeği kullanırlar. Taktıkları omuzluklar kendilerinin rütbelerini gösterir. Stormtroopers kendi içerisinde özelleşmiş bölümlere ayrılır. Bunlar: Death Trooper(Ölüm Askeri), Scout Trooper (İzci Asker), Shock Trooper (Sok Askeri), Shore Trooper (Sahil Askeri) ve Snowtrooper (Kar Askeri)’dır

Galaktik Cumhuriyetin çöküşünden sonra yükselen Galaktik İmparatorluk’la eski Cumguriyetten kalan Klon Askerleri imparatorluğun yeni stormtrooperları oldular. Fakat ilerleyen zamanlarda klon askeri sayısı azalıp bu bölümlere imparatorluğa sadık insanlar da girdi.

Death Trooper (Ölüm Askeri)

Death Trooperlar İmparatorluğun en seçkin birimleridirler. Diğer stormtrooperlara kıyasla siyah zırh giyerler. Kendi aralarında konuştuklarında parazitli bir ses duyulur. Bu parazitli ses düşmanlarının söylediklerini anlamaması içindir. Bu askerler İmparatorluğun Yüksek Mevkili insanlarını korumak için görevlendirilirler. Bu askerleri biz şu filmlerde gördük: Rogue One, Star Wars Rebels ve The Mandalorian.

Scout Trooper (İzci Askeri)

Bu askerler daha hafif zırhlılardır. Çeşitli keşif görevlerinde ve devriyelerde görevlendirilirler. Genellikle hız bisikletlerine sahiptirler.

Shock Trooper (Şok Askeri)

Shoretrooperlar sahillerde devriye gezen askerlerdir. Bu askerleri Rouge One filminde Scarif kıyılarında devriye gezip savaşırken izledik.

Snowtrooper (Kar Askeri)

Kar askerleri soğuk gezegenler için eğitilmiş özel birimlerdir. Nefes ısıtıcıları, koruyucu miğferleri, kalın çizmeleri ve karbeyaz zırhları ile karlı koşullar için birebirdir.