Steam Tema Değiştirme Rehberi

Kişileştirmeyi çok seviyoruz. Giyim kuşamımızdan telefona indirdiğimiz uygulamalara kadar her şeyin kendi gözümüze hoş gelmesini istiyoruz. Peki Steam başlatıcısını neden kişileştirmeyelim ki? Budan dolayı bir Steam tema değiştirme rehberi yazmak istedim.

Steam temamı nasıl değiştirsem ban yer miyim?

Steam’in kendisinde farklı farklı resmi temalar yok. Fakat kullanıcılar başlatıcılarını kişileştirebilsin diye Steam’i bir nevi modlamasına izin veriyor. Yani Steam temanızı değiştirseniz ban yemezsiniz.

O halde Steam temamı nasıl değiştirebilirim?

İlk olarak beğendiğiniz temayı seçmelisiniz. Şuan halihazırda en çok kullanılan iki Steam teması var. Bunlardan ilki Metro ise Air Skin isimli temalar. Bu iki temadan Metro’yu kendi sitesinden ayrı bir şekilde de kişileştirebilirsiniz. Bunları beğenmezseniz Steamskins isimli siteden istediğiniz temayı da seçebilirsiniz. Ayrıca Steamcustomizer.com isimli siteden kendi temanızı da tasarlayabiliyorsunuz. Fakat nasıl yapıldığını tam olarak bilmiyorum.

Temanızı seçtikten sonra şu adımları takip edin:

  • Steam’in kurulu olduğu dizinde (C:\Program Files (x86)\Steam\skins) “skins” klasörünü açın.
  • İndirmiş olduğunuz temayı klasörü ile birlikte buraya yapıştırın.
  • Steam uygulamasını açıp sol üstten “Steam” butonunu tıklayın. Açılan çekmece de ise “Ayarlar“ı seçin.
  • Ayarlar penceresindeki sol menüden “Arayüz” sekmesine gelin ve orta kısımdaki “Kullanmak istediğiniz görünümü seçin.” üstbilgisinin olduğu çekmecede skins klasörüne yapıştırdığınız temayı seçin ve tamama tıklayın.
  • Ayarların uygulanması için Steam tekrardan başlayacak. Yeniden açıldığında ise ayarlar uygulanmış olacak.
steam tema değiştirme 2020

Steam tema değiştirme rehberim bu kadardı. Daha fazla rehberler kategorimizdeki diğer yazılar için buraya tıklayabilirsin. Ayrıca kafanıza takılan sorular içinde yorumları kullanabilirsin.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments