Steam Oyun Dosyalarını Epic Games’e Aktarma Rehberi

Bazı oyunları farklı platformlarda oynamak isteyebilirsiniz. Bunu yaparken de tekrardan o oyunu indirmek yerine eski platformdaki dosyalarını oynamak istediğinize aktarabilirsiniz. Bu yazıda Steam oyun dosyalarını Epic Games’e nasıl aktaracağınızı anlatacağım.

Steam oyun dosyalarını Epic Games’e aktarma

İlk olarak bu işlemi yapmak istediğiniz oyunu seçin. Ben bu iş için Rocket League’i seçtim. Daha sonra ise Epic Games’den bu oyunun indirmesini başlatın ve bir kaç saniye bekleyin. Böylece Epic Games oyunun klasörünü diskinizde oluşturmuş olacak. Daha sonra indirme işlemini durdurun ve iptal edin.

Şimdi Steam’deki oyunun dosyasını bulun. Dosyayı kopyalayıp Epic Games’in oluşturduğu dosyanın üstüne kopyalayın. En sonunda Epic Games’den oyunun indirmesini tekrardan başlatın. Program böylece var olan oyun dosyalarını ilk önce doğrulayacak, varsa hatalı dosyları tekrardan indirecektir.

Daha iyi anlayabilmeniz için şimdi bu anlattıklarımı sıralayayım:

  • Epic Games’den dosyalarını aktarmak istediğiniz oyunun indirmesini başlatın.
  • Bu indirme işlemini 3-4 saniye bekleyip durdurun ve iptal edin. Böylece kopyalamak istediğiniz oyunun klasörü oluşacaktır.
  • Steam’deki oyununuzun dosyalarını kopyalayıp Epic Games’in oluşturduğu dosya ile değiştirin.
  • Epic Games üzerinden oyunun indirmesi tekrardan başlatın. Böylece oyunun bütünlüğünün doğrulaması Epic Games tarafından başlatılacaktır. Bu doğrulama işlemi bittiğinde oyununuzu oynayabilirsiniz.
steam oyun dosyalarını epic games'e aktarma

Ben bu işlemi bu yöntemle Rocket League ve GTA V ile test ettim ve oyunlar çalıştı. Aklınıza takılan sorular için yorum yapmayı unutmayın. Ayrıca rehberler kategorimizdeki diğer yazılar için burayı kullanabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments