Steam Ekran Görüntüsü Vitrinine GIF Ekleme Rehberi

Çizim vitrinimizi bu rehber ile süslemiştik. Sırada ise ekran görüntüsü vitrinine gif ekleme geldi. Bunda da Steam çizim vitrini yapma rehberimizde olduğu gibi bir takım kodlar kullanacağız.

Steam Ekran Görüntüsü Vitrinine GIF Ekleme Kodları

Bu kodları aşağıda kullanacağız.

document.getElementsByName(“file_type”)[0].value = 5;

document.getElementsByName(“image_width”)[0].value = 1000;document.getElementsByName(“image_height”)[0].value = 1;

Ekran Görüntüsü Vitrinine Gif Ekleme İşlemi

Eğer gif eklemek istiyorsanız yapacaklarınız normal bir çizim vitrini yapma işlemiyle aynı. Hatırlatmakta fayda var bu işlemi tarayıcıda yapmanız gerekmektedir. Ayrıca bu sefer kullanacağımız kodlar farklı.

İlk olarak yüklemek istediğiniz Gif’i seçmelisiniz. Bunun için Giphy‘i kullanabilirsiniz. Seçtikten sonra ise bu linki kullanarak veya profilinizden ilk önce “Çizimler”i daha sonra ise sağ üstteki “Çizim Ekle” butonunu kullanarak çizim ekleme sayfasına ulaşın.

Ardından çiziminize bir isim verin. Vereceğiniz ismin Gif’in altında yazacağını unutmayın. Daha sonra ise Gif’inizi upload edelim. Burada dikkat edeceğimiz ayrıntı: Seçtiğimiz Gif’in 8 mb’dan daha küçük olması gerektiğidir. Eğer Gif’inizin boyutu daha büyükse bu linkten çözünürlüğünü düşürerek boyutunu da küçültebilirsiniz.

Yükledikten sonra F12 tuşuna basarak konsolu açın. Yukarıdaki kodları teker teker yapıştırın ve “Enter” tuşuna basın. Son olarak ise çizim vitrini yükleme ekranında aşağıya inip “Bu çizimi benim yarattığımı onaylıyorum” kutucuğunu işaretleyin ve kaydedin.

steam ekran görüntüsü vitrinine gif ekleme

Yükleme işlemi bittikten sonra yapmamız gereken tek şey Gif’imizi ekran görüntüsü vitrinimize eklemek. Bunu için “Profili Düzenle” butonuna basalım. Açılan sayfada sol menüde “Sergilenen Vitrin” sekmesine tıklayalım. Buradan “Ekran Görüntüsü Vitrini” bölümüne gelip yüklediğimiz Gif’i seçin. Genellikle en başta olur.

steam ekran görüntüsü vitrinine gif ekleme

Steam ekran görüntüsü vitrine gif ekleme rehberimiz bu kadardı. Rehberler kategorimizdeki diğer yazılar için bu linke gidebilirsiniz. Ayrıca Steam level atlama ve oyun iade etme rehberlerimize de bakabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments