Flash Bellek Görünmeyen Dosyaları Gösterme

Virüs taramasından sonra USB belleğinizdeki dosyalar bazen görünmeyebilir. Bunun birden fazla nedeni olabilmekle beraber en yaygın nedeni çok yaygın görülen bir virüs çeşididir. Bu yazıda flash belleğinizdeki görünmeyen veya gizlenmiş dosyalarınızı nasıl ortaya çıkaracağınızı anlatacağım.

 1. CMD komut istemcisini çalıştırın.

  Arama bölümüne “CMD” yazarak veya “Windows + R” tuş kombinasyonundan sonra açılan çalıştır penceresine “cmd” yazarak açabilirsiniz.

 2. USB belleğinizin harfi ne ise ona göre “USB Belleğinizin Harfi:” yazın.

  Örnek olarak: G: veya F:

 3. Yeni açılan satıra “attrib -h -r -s /s /d” kodunu yapıştırın ve “Enter” tuşuna basın.

  Kodu CMD’ye yapıştırmak için CMD üzerinde herhangi bir noktaya sağ tıklayabilir veya “Ctrl + V” kombinasyonunu kullanabilirsiniz.flash bellek görünmeyen dosyaları gösterme 1

 4. İşlemimiz bitti şimdi dosyaları eski yerine koyalım.

  Bu işlemler bittiğinde dosyalarınızı flash bellek içinde oluşan isimsiz bir klasörde bulacaksınız. Dilerseniz bu klasördeki dosyaları kesip flash belleğinizin içine atabilir veya öylece bırakabilirsiniz.flash bellek görünmeyen dosyaları gösterme 2

Flash bellek görünmeyen dosyaları gösterme rehberim bu kadardı. Rehberler kategorisindeki diğer yazılar için burayı, aklınıza takılan sorular için ise yorumları kullanabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments